News

Weld County students graduated from University of Northern Colorado in spring 2022

blank

More than 1,400 University of Northern Colorado students earned degrees in the spring during on-campus commencement ceremonies in Greeley.

In late June, the university released the names of students from the Greeley area who were among the 1,445 graduates.

Photos: University of Northern Colorado Spring 2022 Commencement at Nottingham Field

The students are listed by hometown with degree, major and honors (if applicable).

Ault

Kyler Eubank, Master of Arts in Educational Leadership

Briggsdale

Ailaina Suppes, Bachelor of Science in Biological Sciences

Brighton

Annalee Bauer, Bachelor of Arts in Psychology
Annalee Bauer, Bachelor of Science in Dietetics
Wyatt Olin, Bachelor of Science in Business Administration
Nakeeza Wilson, Master of Arts in History

Dacono

Allison Brummer, Master of Science in Sport and Exercise Science
Jacqueline Dawson, Bachelor of Science in Business Administration

Eaton

Trevor Been, Bachelor of Arts in Elementary Education (Summa cum laude)
Delaney Hernandez, Bachelor of Arts in Elementary Education (Cum laude)
Ian Hodson, Bachelor of Science in Biological Sciences
Britton Lentz, Bachelor of Science in Nursing
Andraya Long, Bachelor of Science in Nursing
Yadira Montano, Bachelor of Science in Human Services
Mikhala Proctor, Bachelor of Arts in Elementary Education
Kaylah Richter, Bachelor of Science in Biological Sciences
Margee Rivera, Bachelor of Science in Human Services
Payton Slatten, Bachelor of Science in Nursing

Erie

Jessica Johnson, Bachelor of Arts in Art and Design (Summa cum laude)
Hailey Keller, Bachelor of Arts in Psychology
Krystyna Pereza, Master of Arts in Ed Leadership Special Education Administration
Wyatt Smith, Bachelor of Science in Business Administration
Alisha Toenjes, Master of Science in Sport and Exercise Science
Rachel Zaring, Master of Arts in Grad Interdis Degree Program

Evans

Wendy Adkins, Bachelor of Arts in Elementary Education (Magna cum laude)
Rachel Amaya, Bachelor of Arts in Psychology
Jean Arce, Bachelor of Arts in Economics
John Atakilt, Bachelor of Science in Business Administration
Liz Baylon Trejo, Bachelor of Science in Human Services (Summa cum laude)
Alondra Carranza Arroyo, Master of Arts in Higher Ed/Student Affairs Leadership
Israel Carrizalez, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Garrett Casperson, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Mariela Chavira, Doctor of Audiology
Callison Davisson, Bachelor of Science in Human Services
Nora Dransfield, Bachelor of Arts in Elementary Education (Magna cum laude)
Amelia Dulys, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Amelia Dulys, Bachelor of Arts in Psychology
Michael Fallander, Bachelor of Science in Business Administration and Bachelor of Arts in Economics
Jinyan Feng, Master of Music
Kaelyn Fletcher, Bachelor of Science in Business Administration
Marilynn Gallegos, Master of Arts in Higher Education/Student Affairs Leadership

Andrea Grajeda, Bachelor of Arts in Journalism (Magna cum laude)

Ashleigh Greenman, Bachelor of Science in Biological Sciences (Magna cum laude).

Madison Grimm, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences (Upper division honors)
Labrontay Jacobs-Poulson, Bachelor of Arts in Psychology
Jaida Johnson, Bachelor of Arts in Communication Studies
Deschelina LeClere, Bachelor of Arts in International Affairs and Bachelor of Arts in Economics (Cum laude)
Clayton Mayfield, Bachelor of Science in Nursing (Summa cum laude)
Juliana Mendibles, Bachelor of Arts in Early Childhood
Gabrielle Mendoza, Bachelor of Science in Biological Sciences
Noah Mercil, Master of Music
Raffaella Mora, Master of Science in Sport and Exercise Science
Braydon Peif, Bachelor of Arts in Psychology
Tyler Pereira, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Mandolyn Raper, Master of Music
David Reveles Hernandez, Bachelor of Science in Software Engineering
Karen Rodriguez, Bachelor of Arts in Psychology
Teslin Ruge, Bachelor of Science in Nursing (Magna cum laude)
Michael Saenz, Bachelor of Science in Software Engineering (Magna cum laude)
Jennifer Sample, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)
Courtney Shevlin-Ferraro, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Madison Skiles, Bachelor of Arts in Elementary Education
Faith Smith, Bachelor of Arts in Sociology
Adrian Luka Snyder, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Mariah Stechelin, Bachelor of Science in Biological Sciences
Salena Stott, Bachelor of Arts in Anthropology (Summa cum laude)
Hannah Swanson, Master of Music
Natalie Tannel, Master of Arts in Educational Leadership
Tak Taylor, Specialist in Education in Educational Leadership
Naomi Torres, Bachelor of Science in Business Administration
Samuel Waters, Master of Arts in Mathematics
Chelsi Wehner, Master of Arts in Special Education
Samuel Wyatt, Master of Business Administration

Firestone

Allyson Bagshaw, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences
Taryn Johnson, Bachelor of Arts in Elementary Education (Cum laude)
Owen Wamsley, Bachelor of Science in Software Engineering (Cum laude)

Fort Lupton

Elena Griego, Bachelor of Science in Business Administration
Maraya Martinez, Bachelor of Arts in Communication Studies
Cydnie O’Brien, Bachelor of Arts in Anthropology

Frederick

Alissa Delfosse, Master of Arts in Teaching in Education
MaKayla Heid, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)
Aiea Jaff, Bachelor of Science in Business Administration
Ashley Kosmerl, Bachelor of Science in Nursing, Cum Laude
Kali Reuterskiold-Mocelin, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences (Cum laude)
Briana Sykes, Specialist in Education in Ed. Leadership Special Ed Admin

Greeley

Ayla Adams, Bachelor of Arts in Psychology
Terry Adams, Bachelor of Science in Human Services
Mohamed Aden, Bachelor of Science in Business Administration
Lucas Allen, Bachelor of Science in Biological Sciences (Summa cum laude)
Nico Alvarado, Bachelor of Science in Physics
Aidan Anastas, Bachelor of Science in Biological Sciences
Lizbeth Arce Mendez, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Jack Arman, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Mariana Arrieta-Molinar, Bachelor of Science in Human Services
Alejandro Jose Arroyo Alberto, Master of Music
Allia Ashkanani, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Trip Aske, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Studies
Nicole Bailey, Bachelor of Science in Nursing (Magna cum laude)
Sarah Baird, Bachelor of Arts in Elementary Education (Cum laude)
Lucero Banuelos, Master of Arts in Criminology & Criminal Justice
Bryce Baturevich, Bachelor of Music in Music
Thomas Bauer, Bachelor of Science in Business Administration
Diana Baylon-Trejo, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Eleanor Bennett-White, Master of Music
Glenn Bernard Jr, Bachelor of Arts in Sociology
Manuel Berumen Martinez, Bachelor of Arts in Sociology
Caitlin Betz, Bachelor of Arts in Psychology
Jay-La Blakey-Davidson, Bachelor of Arts in Elementary Education (Magna cum laude)
Aidan Blank, Bachelor of Arts in Theatre Arts (Summa cum laude)
Jace Bobo, Bachelor of Science in Physics
Maria Bocanegra, Bachelor of Science in Business Administration
Parker Boltz, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)
Caden Bonnell, Bachelor of Science in Software Engineering
Alyssa Boushell, Bachelor of Science in Business Administration
Matthew Brassell, Bachelor of Arts in International Affairs
Maggi Bratton, Bachelor of Arts in Elementary Education (Summa cum laude)
Amirah Brockington, Bachelor of Science in Biological Sciences
Allan Jeremy Bueno, Bachelor of Music in Music
Elizabeth Campbell, Bachelor of Arts in Elementary Education (Summa cum laude)
Niyel Campbell, Master of Biomedical Science
Nathan Carlson, Bachelor of Science in Mathematics (Summa cum laude)
Cassidy Carr, Bachelor of Science in Nursing (Magna cum laude)
Tobin Castellano, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Jessica Castleberry, Master of Music
Herlinda Castro Molina, Bachelor of Arts in Psychology
Annika Ceehorne, Bachelor of Science in Nursing
Aubrey Chacon, Bachelor of Science in Biological Sciences (Honors interdisciplinary and Upper division honors)
Timothy Chambers, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Studies
Alyssa Chavez, Bachelor of Arts in Psychology (Magna cum laude)
Joel Cisneros, Bachelor of Science in Business Administration
Jennifer Clark, Master of Arts in Special Education
Sarah Clarkson, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences (Magna cum laude)
Randall Click, Master of Arts in Sport Coaching
Alaisha Cobos, Bachelor of Science in Mathematics
Quinn Cochran, Bachelor of Science in Biological Sciences
Tessa Cohen, Bachelor of Science in Business Administration
Grace Collie, Bachelor of Arts in Communication Studies
Stephen Contreras, Bachelor of Arts in Psychology (Upper division honors)
Mitchell Dack, Bachelor of Science in Physics (Summa cum laude)
Rebecca Daughton, Bachelor of Science in Nursing
Josiah Davis, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science (Magna cum laude)
Brenden Dene, Bachelor of Music Education (Summa cum laude)
Brayden Denovellis, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Brayden Denovellis, Bachelor of Arts in Psychology and Bachelor of Arts in Philosophy
Blake Dice, Bachelor of Arts in Spanish
Blake Dice, Bachelor of Science in Business Administration
Katlyn Dick, Bachelor of Arts in Elementary Education
Victoria Dickson, Bachelor of Science in Chemistry (Cum laude)
Bowen Dong, Bachelor of Music in Music
Jennifer Dudash, Bachelor of Arts in Elementary Education
Janell Edsall, Master of Arts in School Counseling
Oleksandra Edsall, Bachelor of Science in Nursing
Therese Edwards, Bachelor of Arts in Sociology
Mariah Ehlers, Bachelor of Arts in Geography
Sage Ehrlick, Bachelor of Science in Nursing
Taylor Ellsworth, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Jonathan Espinoza, Master of Music
Ryan Essaf, Bachelor of Science in Business Administration
Abigail Ethridge, Bachelor of Science in Nursing (Summa cum laude)
Ashley Evans, Bachelor of Science in Earth Sciences (Magna cum laude)
Baylee Evans, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Studies
Spencer Evans, Bachelor of Science in Biological Sciences (Summa cum laude)
Destiny Fay, Bachelor of Arts in Psychology
Kaleb Fike, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)
Russell Fink, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Nicholas Fischer, Master of Arts in History
Suzanne Flagge, Bachelor of Science in Nursing
Joshua Flanagan, Bachelor of Arts in Economics (Cum laude)
Macoy Flanagan, Bachelor of Arts in Economics
Brianna Flores Diaz, Bachelor of Science in Biological Sciences
Ellen Foley, Master of Arts in Clinical Mental Health Counseling
Emily Forcier, Master of Arts in English
Abbigail Fries, Bachelor of Arts in Psychology
Jessica Gage, Bachelor of Arts in Art and Design
Micayla Galavotti, Bachelor of Science in Business Administration and Bachelor of Arts in Economics
Veronica Gallagher, Master of Biomedical Science
Gabriel Gallegos, Master of Science in Sport and Exercise Science
Christopher Gaona, Bachelor of Science in Software Engineering
Angel Garcia, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Juan Garcia, Bachelor of Arts in English Secondary Education (Magna cum laude)
Shania Garcia, Master of Arts in Criminology & Criminal Justice
Rogelio Garcia-Perez, Master of Arts in Higher Ed/Student Affairs Leadership
Corey Garrett-Taylor, Bachelor of Arts in Elementary Education
Heidi Gerk, Bachelor of Arts in History
Ana Gonzalez, Bachelor of Science in Human Services
Jayce Gorzeman, Bachelor of Arts in Psychology
Jacob Grace, Bachelor of Arts in Economics
Mallory Granger, Bachelor of Science in Nursing (Magna cum laude)
Jacob Grimm, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Kyler Grippin, Bachelor of Arts in Art and Design
Jennifer Gross, Specialist in Education in Educational Leadership
Zachary Guillaume, Master of Arts in Clinical Mental Health Counseling
Ashley Gunter, Bachelor of Science in Chemistry (Summa cum laude)
Izel Guzman, Bachelor of Arts in Art and Design (Summa cum laude)
Ashley Hajek, Bachelor of Arts in Journalism (Summa cum laude)
Erik Halenkamp, Bachelor of Science in Software Engineering (Honors interdisciplinary)
Andy Hartshorn, Specialist in Education in Educational Leadership
Caitlin Hass, Bachelor of Arts in Communication Studies
Gina Heinsohn, Master of Arts in Higher Ed/Student Affairs Leadership

Miguel Hernandez, Bachelor of Arts in Economics
Jennifer Hernandez Mosqueda, Bachelor of Arts in Sociology
Ellington Herniak, Bachelor of Music in Music
Anna Hicks, Bachelor of Arts in English
Brian Hoang, Bachelor of Science in Biological Sciences (Magna cum laude)
Issac Hoffman, Bachelor of Music in Music
Erich Hoffmann, Master of Arts in Grad Interdis Degree Program
Sarah Honesto, Bachelor of Arts in Economics (Cum laude, Honors interdisciplinary)
Sydnie Hudson, Bachelor of Science in Nursing (Summa cum laude)
Jamie Hunter, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Kailey Ince, Bachelor of Arts in Elementary Education
Christopher Innes, Master of Music
Daniela Irwin, Bachelor of Arts in Communication Studies
Jorge Jaquez-Marquez, Bachelor of Arts in Art and Design
Jorge Jaquez-Marquez, Bachelor of Arts in Journalism
Neal Jeppeson, Bachelor of Arts in European Languages Cultures (Cum laude)
Andrew Johnson, Bachelor of Arts in Sociology
Destri Johnson, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality (Summa cum laude)
Elizabeth Johnson, Bachelor of Science in Biological Sciences (Cum laude)
Molly Johnson, Bachelor of Arts in Elementary Education
Mollie Juehring, Master of Music
Lydia Kanous, Bachelor of Arts in Theatre Arts (Cum laude)
Anne Kappel, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice (Cum laude)
April Kelley, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences
Madeleine Kemme, Bachelor of Arts in Art and Design
Melissa Kerr, Master of Business Administration
Helen Kimber, Master of Music
Jacob Kisiolek, Doctor of Philosophy in Sport and Exercise Science
Nicholas Klein, Bachelor of Science in Business Administration
Ethan Knapp, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Michelle Knapp, Bachelor of Arts in Art and Design (Summa cum laude)
Sean Knapp, Bachelor of Arts in Art and Design
Kenley Koehler, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science and Bachelor of Arts in Psychology
Cameron Koso, Bachelor of Arts in Psychology (Cum laude)
Dillon Krause, Bachelor of Science in Business Administration

Anne Kristopeit, Bachelor of Science in Nursing (Summa cum laude)
Lucas Lavin, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Michaela Lawrie, Bachelor of Arts in Psychology
Abigail Laycock, Bachelor of Arts in Psychology
Jaren Lesser, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science (Magna cum laude, Honors interdisciplinary)
Delilah Linch, Bachelor of Arts in Psychology
Alyssa Lobato, Bachelor of Arts in Sociology
Katie Loma Garcia, Bachelor of Science in Human Services (Magna cum laude)
Gisselle Lopez Hernandez, Bachelor of Arts in Political Science and Bachelor of Arts in Mexican American Studies (Upper division honors)
Jose Lopez-Ortiz, Bachelor of Science in Business Administration
Camille Lucas, Bachelor of Science in Business Administration
Madelon Lyons, Bachelor of Arts in Anthropology
Danielle Magasano, Bachelor of Science in Business Administration (Magna cum laude, Honors interdisciplinary and Upper division honors)
Lauren Marin, Bachelor of Arts in Psychology (Magna cum laude)
Caleb Martin, Bachelor of Arts in Communication Studies
Jamie Martin, Bachelor of Science in Business Administration (Cum laude)
Joshua Martinez, Bachelor of Science in Business Administration
Korin Mashek, Bachelor of Science in Nursing
Sarah Maxey, Bachelor of Arts in Elementary Education
Kassady May, Bachelor of Arts in Early Childhood
Marisa McClain, Master of Arts in Clinical Mental Health Counseling
Tyler McCue, Bachelor of Arts in Psychology
Sophia McLaughlin, Bachelor of Arts in English
Faith McNeill, Bachelor of Science in Earth Sciences
Janna McNulty, Bachelor of Science in Chemistry
Delaynie McPhee, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality
Stevie Meier, Bachelor of Science in Business Administration
David Melendez, Bachelor of Arts in Political Science
Melanie Merchant, Master of Science in Appld Statistics/Resrch Mthds
Andres Meza, Bachelor of Music in Music
Nickolas Miller, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality
John Minney III, Bachelor of Science in Software Engineering (Magna cum laude)
David Moore, Doctor of Arts in Music
Maira Moreno, Master of Arts in Criminology & Criminal Justice
Katharine Moseley, Bachelor of Music Education (Magna cum laude)
Jayden Mosness, Bachelor of Arts in Economics
Nejate Mume, Bachelor of Arts in International Affairs
Katherine Muser, Bachelor of Music Education (Summa cum laude)
Katherine Muser, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Callie Nees, Master of Arts in Higher Ed/Student Affairs Leadership
Deborah Nettles, Master of Arts in History
Tj Nguyen, Bachelor of Arts in Psychology
Kalen Niedling, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences (Magna cum laude)
Kelsey Nigro, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Kaylea Noble, Bachelor of Arts in Art and Design
Thierry Nseboko Jr, Bachelor of Arts in Psychology
Devon Olds, Bachelor of Science in Mathematics (Magna cum laude)
Andrew Vince Ordono, Bachelor of Arts in Art and Design
Izbeth Pacheco Holguin, Bachelor of Arts in Mexican American Studies
Pavlina Palmer, Bachelor of Arts in Psychology
Quentin Parr, Bachelor of Arts in Economics (Summa cum laude)
Arley Pasillas Haro, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Michael Pedersen, Bachelor of Science in Chemistry
Genavieve Pelton, Bachelor of Science in Business Administration
Adam Perez, Bachelor of Arts in Psychology
Dakota Perez, Bachelor of Science in Business Administration (Magna cum laude)
Heather Peterman, Bachelor of Arts in Special Education
Christopher Peters, Master of Music
Nathan Peterson, Bachelor of Arts in English
Nathan Petit, Bachelor of Arts in Musical Theatre (Magna cum laude, Honors interdisciplinary)
Drake Phillips, Bachelor of Arts in Psychology
Emya Pinkard, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Deborah Puente, Bachelor of Arts in Special Education
Nathan Radich, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Jesse Rascon, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Hannah Renouf, Bachelor of Science in Mathematics
Chloe Resler, Master of Music
Brian Resseguie-Pierce, Master of Arts in Teaching in Education
William Rink, Bachelor of Arts in Art and Design
David Rios, Bachelor of Arts in History
Adam Rodriguez, Bachelor of Arts in Political Science
Yessica Rodriguez, Master of Biomedical Science
Brett Rowland, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Emily Royse, Doctor of Philosophy in Biological Education
Caitlin Saathoff, Master of Arts in English
Maycee Sage, Bachelor of Arts in Psychology
Karina Sanchez, Doctor of Philosophy in Biological Education
Christopher Sandoval, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Isabella Sandoval, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Avyanah Schaak, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences
Lia Schmuhl, Bachelor of Arts in English (Summa cum laude)
Gracie Schreiber, Bachelor of Arts in Psychology
Emily Schroeder, Master of Music
Emma Schwartz, Master of Arts in Clinical Mental Health Counseling
Timothy Scott, Bachelor of Science in Mathematics (Summa cum laude)
Anthony Selders, Bachelor of Arts in Geography and Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Studies
Christian Shackley, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Ethan Shepherd, Bachelor of Science in Biological Sciences (Summa cum laude)
Ethan Shepherd, Bachelor of Science in Chemistry (Summa cum laude)
Jillian Shively, Bachelor of Music in Music (Summa cum laude)
Preston Smith, Master of Music
Bernardo Solis, Master of Music
Joanna Sorensen, Master of Arts in Teaching in Education
Rachel Sparks, Bachelor of Arts in History
Jessica Speight, Master of Arts in Marriage/Couples/Family Couns
Brian Steif, Master of Science in Sport and Exercise Science
BrieAnna Stephanus, Master of Arts in School Counseling
Katherine Suiter, Bachelor of Science in Biological Sciences
Cecilia Talarico, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences (Summa cum laude, Upper division honors)
Kaitlyn Thompson, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality and Bachelor of Arts in Communication Studies
Angelis Torres, Bachelor of Arts in Journalism
Michael Tranter, Bachelor of Arts in Sociology
Jamiles Trejo, Doctor of Audiology
Matthew Van Dam, Bachelor of Science in Chemistry (Summa cum laude)
Timothy Vander Meulen, Master of Arts in English
Kaitlyn Vasquez, Bachelor of Arts in Psychology
Kaitlyn Vasquez, Bachelor of Science in Human Services
Connor Vaughn, Master of Science in Sport and Exercise Science
Jasmine Villarreal, Bachelor of Science in Human Services
Alexis Wallace, Bachelor of Arts in Art and Design (Cum laude)
Arianna Weisen, Master of Science in Biological Sciences
Jared Welsh, Master of Arts in Sport Coaching
Allie Wennerstrom, Bachelor of Arts in Special Education (Cum laude)
Joseph Wezensky II, Bachelor of Science in Chemistry
Peyton Whittaker, Bachelor of Arts in Psychology
Micah Wilborn, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Kendall Williams, Bachelor of Arts in Spanish (Summa cum laude)
Brenden Worley, Bachelor of Science in Business Administration
Emily Yates, Bachelor of Arts in Art and Design, Cum Laude
Adam Zhao, Master of Arts in Clinical Mental Health Counseling
Alison Zigler, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude, Honors interdisciplinary and Upper division honors)
Alison Zigler, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science (Summa cum laude, Honors interdisciplinary and Upper division honors)

Hudson

Alexsa Scofield, Bachelor of Arts in Elementary Education

Johnstown

Allison Aue, Master of Arts in Ed Leadership Special Ed Admin
Elle Bartelson, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Elizabeth DeFrank, Bachelor of Arts in Elementary Education (Cum laude)
Emily Dzhinenko, Bachelor of Arts in Anthropology
Jackson Enlow, Bachelor of Science in Business Administration
MacKenzie Guzman, Master of Arts in Educational Leadership
David Janson, Bachelor of Arts in Asian Studies (Summa cum laude, Honors interdisciplinary)
David Janson, Bachelor of Arts in History (Summa cum laude, Honors interdisciplinary)
Austin Mullins, Bachelor of Arts in Geography (Summa cum laude)
Keely Ryan, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice (Cum laude)
Jennifer Santos, Doctor of Education in Educational Leadership
Ashley Spickard, Bachelor of Science in Business Administration
Brynn Stevens, Specialist in Education in Educational Leadership
Sorrel Sudtelgte, Bachelor of Arts in History
Josephine Walter, Bachelor of Arts in Journalism and Bachelor of Arts in Communication Studies
Ayla Whitaker, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)

Kersey

Baylee Gutierrez, Bachelor of Arts in History
Lindsay Niederkorn, Bachelor of Arts in History
Britney Self, Bachelor of Arts in Psychology

La Salle

Mabel Guerra Quinonez, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Mabel Guerra Quinonez, Bachelor of Arts in Mexican American Studies
Isabella Haro, Bachelor of Science in Business Administration
Sydney Van Otterloo, Bachelor of Science in Biological Sciences
Kailey White, Bachelor of Science in Human Services (Summa cum laude)

Longmont

Grace Baker, Bachelor of Arts in English
Dany Batchelor, Bachelor of Arts in English Secondary Education (Magna cum laude)
Ashley Clark, Bachelor of Science in Dietetics
Ashley Clark, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Jacob Dawson, Bachelor of Arts in Criminology & Criminal Justice
Alexia Hernandez, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude)
Morgan Kusler, Bachelor of Arts in Elementary Education
Annika Lee, Bachelor of Arts in Asian Studies (Magna cum laude)
Annika Lee, Bachelor of Music Education (Magna cum laude)
Fatima Lopez Bravo, Bachelor of Science in Audiology and Speech-Language Sciences
Anna McDaniel I, Bachelor of Arts in Early Childhood
Annika Nelson, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Savannah Rivera, Bachelor of Arts in Psychology (Summa cum laude, Upper division honors)
Philip Ruwitch, Bachelor of Arts in Psychology
Kaden Sedillos, Bachelor of Arts in Theatre Arts (Summa cum laude)
Hannah Volf, Bachelor of Arts in Psychology (Cum laude)

Mead

Ashlyn Brim, Bachelor of Arts in Early Childhood (Magna cum laude)
Erika de la Torre, Master of Arts in English
Kali Fisher, Bachelor of Science in Dietetics

Milliken

Shania Chambers, Bachelor of Arts in Communication Studies
Barbra Elmshaeuser, Bachelor of Arts in Art and Design (Summa cum laude)
Cristal Gonzalez, Bachelor of Science in Biological Sciences
Katelynn Kenworthy, Master of Business Administration
Madison LaBorde, Bachelor of Arts in Economics
Brandon Marquez, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Matthew Newman, Bachelor of Arts in History
Linda Ortiz, Master of Science in Biological Sciences
Ian Ploegstra, Bachelor of Science in Business Administration

Platteville

Crystal Acosta-Martinez, Bachelor of Arts in Journalism
McKayla Daniels, Bachelor of Arts in Elementary Education (Magna cum laude)
Kyle Lieser, Master of Business Administration
Zaira Montes-Corona, Bachelor of Arts in Psychology (Cum laude)
Gavin Spaur, Bachelor of Science in Business Administration (Summa cum laude)
Matthew Steele, Bachelor of Science in Business Administration

Roggen

Courtnie Herman, Bachelor of Arts in Psychology

Severance

Abbigail Carlson I, Bachelor of Arts in Early Childhood
Amanda Consol, Bachelor of Arts in Anthropology
Katelyn Garrett, Bachelor of Arts in Environmental and Sustainability Studies
Louise Martin-Grevenow, Bachelor of Science in Human Services
Molly Nelson, Bachelor of Arts in Geography
Jon-Charles Page, Master of Arts in Educational Leadership
Rebekah Ridout, Bachelor of Arts in Art and Design (Summa cum laude)
Emma Tanner, Master of Arts in Special Education

Stonehmam

Forrest Tappy, Bachelor of Science in Chemistry

Windsor

Kayla Adams, Bachelor of Science in Recreation, Tourism, and Hospitality
Samuel Anderson, Bachelor of Arts in Psychology
Kalika Browder, Bachelor of Arts in Art and Design (Cum laude)
Chandler Choate, Bachelor of Science in Business Administration
Jacklyn Cinnamon, Bachelor of Arts in Theatre Arts
Christina Colanto, Bachelor of Science in Nursing (Cum laude)
Adam Cole, Master of Business Administration
Sabrina DeLeone, Bachelor of Science in Human Services
Corryn Douglas, Master of Science in Sport and Exercise Science
Jacob Dykstra, Master of Science in Appld Statistics/Resrch Mthds
Jayme George, Master of Science in Nursing
Anna Giese, Master of Arts in Special Education
Victoria Golnar, Bachelor of Arts in Early Childhood (Summa cum laude)
Travis Gordon, Bachelor of Arts in Psychology
Jessica James, Master of Science in Nursing
Cody Johnson, Bachelor of Science in Biological Sciences
Todd Kesterson, Bachelor of Science in Chemistry
Jaden Kloberdanz, Bachelor of Arts in History
Kehaulani Lagunero, Bachelor of Arts in Anthropology (Magna cum laude)
Erin Mallory, Bachelor of Arts in Theatre Arts (Summa cum laude)
Andrew Matthewman, Master of Science in Nursing
Macy McKinney, Bachelor of Science in Business Administration
Laurel Nagle, Master of Arts in Teaching Diverse Learners
Trevor Nunes, Bachelor of Arts in Mexican American Studies
Kaylee Peterson, Bachelor of Science in Dietetics (Magna cum laude)
Joseph Pulley, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science (Magna cum laude)
Brandon Rhodes, Bachelor of Science in Biological Sciences
Emma Schneider, Bachelor of Science in Sport and Exercise Science
Trevor Wagner, Bachelor of Arts in English
Payton Wining, Bachelor of Science in Human Services

https://www.greeleytribune.com/2022/07/03/weld-county-students-graduated-from-university-of-northern-colorado-in-spring-2022/ Weld County students graduated from University of Northern Colorado in spring 2022

James Brien

24ssports is an automatic aggregator of the all world’s media. In each content, the hyperlink to the primary source is specified. All trademarks belong to their rightful owners, all materials to their authors. If you are the owner of the content and do not want us to publish your materials, please contact us by email – admin@24ssports.com. The content will be deleted within 24 hours.

Related Articles

Back to top button